Jak bezpiecznie przewozić meble

Planujesz w najbliższej przyszłości przeprowadzkę? Niezależnie od tego, czy przenosisz się do odległego kraju, czy do domu lub mieszkania zlokalizowanego w odległości zaledwie kilku przecznic od obecnego miejsca zamieszkania, koniecznie powinieneś poznać pewne praktyczne wskazówki, które uchronią Twoje meble i inne cenne przedmioty przed niepotrzebnymi uszkodzeniami, a Ciebie przed olbrzymim stresem.

Czy koniecznie potrzebuję firmy transportowej?

Są osoby, które szykując się do przeprowadzki mają złudne wrażenie, że firma transportowa w Olsztynie lub innym mieście jest zbędnym wydatkiem, a potem w trakcie kłopotliwego walczenia z próbami bezpiecznego transportu dobytku niejednokrotnie żałują swojej decyzji. Zdecydowanie bardziej rozsądnym i bezpieczniejszym rozwiązaniem jest podjęcie decyzji o zatrudnieniu fachowców, zanim się namęczymy z ciężkimi pudłami i meblami o nietypowych kształtach, które nijak nie chcą zmieścić się w naszym samochodzie.

Transport mebli – praktyczne wskazówki

Drogocenne komody, pamiątkowe obrazy, ulubione szafy, wygodne, ale delikatne krzesła i fotele, a ponadto łatwo tłuczące się lampy i żyrandole – to najtrudniejsze do zapakowania i przewiezienia w Olsztynie rzeczy. Jak się przygotować do ich bezpiecznego pakowania? Po pierwsze nie chowajmy nigdzie naszego zapasu ręczników, kocyków, pościeli i innych miękkich przedmiotów – będą one niezastąpione podczas uzupełnienia luk pomiędzy meblami, wypełniania pustych szuflad i owijania newralgicznych elementów. Wspomniane zabiegi zapobiegną niepożądanemu przemieszczaniu się przedmiotów podczas transportu oraz obijaniu się jednych o drugie. Szczególną uwagę poświęćmy lustrom, nie chcemy przecież ryzykować siedmiu lat nieszczęścia.

Przeprowadzka – co zostawić na koniec, a od czego zacząć?

Kuszące jest zaczęcie od rzeczy sprawiających najmniej kłopotów, ale rozsądne przygotowania oznaczają, że najpierw spakujemy największe, najcięższe i najdelikatniejsze przedmioty. Książki i ubrania bardzo łatwo jest upchnąć w każdym kartoniku, nie ma dużego ryzyka, że się zniszczą, dlatego też ich pakowanie należy odłożyć na sam koniec. Olbrzymie, kryształowe żyrandole i wielki szklane naczynia muszą być zabezpieczone na samym początku, ponieważ w czasie gorączki związanej z przenosinami ryzykujemy ich zniszczenia. Do ochrony małych elementów możemy użyć na przykład skarpetek, szczególnie tych pochodzących z samego dna szuflady lub pozbawionych pary i przeznaczonych na śmietnik. Oszczędzi to nam niepotrzebnego wydawania pieniędzy na specjalistyczne folie transportowe, czy inne płatne zabezpieczenia, które nadają się tylko do jednokrotnego użytku. Do samochodu przewozowego wkładamy najpierw największe meble, a potem coraz mniejsze rzeczy.

Przez rozpoczęciem pracy postarajmy się o wygospodarowanie jednej walizki na niezbędne przedmioty codziennego użytku, które ułatwią nam życie zanim rozpakujemy kartony w nowym mieszkaniu. W tej walizce powinno znaleźć się między innymi kilka zapasowych ubrań, kosmetyki, ładowarka do telefonu, codziennie przyjmowane leki, dokumenty oraz nasz laptop. Zanim zaczniemy transport mebli w Elblągu czy innym mieście, w którym mieszkamy, przygotujmy solidny plan, a na pewno akcja się powiedzie.

Transport-Spedycja Info Opublikowane przez:

Transport, logistyka, spedycja - to nasz chleb powszedni i nasza branża, w której działamy z powodzeniem od ponad 20 lat. Newsy, ciekawostki, porady, analizy prawne i ekonomiczne i wiele wiele innych - zostań z nami na dłużej, a nie pożałujesz!

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

dziewiętnaście − dwanaście =