Busy – najlepszy środek transportu za granicę

Coraz więcej osób wyjeżdża poza granice Polski z różnych powodów, na wakacje, do rodziny lub pracy. W każdym z tych przypadków potrzebny jest transport. Najlepszą opcją są busy, firmy, a czasami osoby prywatne, zajmują się przewozem od kilku do kilkunastu osób na raz. Jest to opcja korzystna pod wieloma względami, głównie ze względu na cenę. Gdybyśmy chcieli pojechać własnym samochodem, koszty benzyny (a często także parkingów po drodze lub w miejscu docelowym) wyniósłby nas bardzo dużo. Decydując się na podróż busem znacząco redukujemy wysoką kwotę, mimo że do ceny paliwa doliczane są wynagrodzenie kierowcy i prowizja firmy przewozowej, rozbijana ona jest na wszystkich podróżujących. W ostatecznym rozrachunku możemy zaoszczędzić nawet do kilkuset złotych. Godziny odjazdów także możemy dopasować jak najbardziej pod siebie, ofert przewozów jest na tyle dużo, że każdy znajdzie miejsce i godzinę wyjazdu mu odpowiadającą. Kolejnym plusem jest doświadczenie kierującego busem, możemy mieć pewność, że zna drogi po których wiezie nas do celu. Dzięki jego wiedzy na pewno nie zgubimy się w trakcie podróży, co mogłoby stać się nawet z nawigacją, gdybyśmy zdecydowali się na samodzielną podróż własnym autem. Kierowca zna także najlepsze miejsca na przystanek, nie będzie to przypadkowa stacja benzynowa na której możemy tylko zatankować, lecz zadba o to, by pasażerowie mogli skorzystać z łazienki, zjeść obiad czy wypić kawę. Do tego możemy doliczyć jeszcze fakt, że nie musimy trudzić się prowadzeniem przez wiele godzin, możemy swobodnie zająć się sobą, nie przejmować się korkami na drodze czy zmęczeniem.

W dzisiejszych czasach firmy przewozowe dbają o swoje pojazdy i komfort klientów, busy są przystosowane do wygodnego rozłożenia nóg czy możliwości snu przez kilka godzin. Oczywiście, nie będzie nam tak dobrze, jak we własnym łóżku, jednak o wiele lepiej niż w aucie osobowym lub pociągu. Jest także więcej miejsca na bagaż, większość busów wyposażona jest w luk bagażowy, a także półki nad siedzeniami, dzięki temu nie musimy martwić się o brak miejsca. Dla niektórych dużym plusem może być też to, że podróżują z nami inni ludzie, w trakcie jazdy zawsze można z kimś porozmawiać, powymieniać się doświadczeniami czy zawrzeć nowe znajomości. Wykupując przejazd do danego miasta czy miejsca mamy też pewność, że nie będziemy musieli do niego dojeżdżać sami. Inaczej jest w przypadku samolotów, lotniska często oddalone są od miast o kilka czy nawet kilkadziesiąt kilometrów, a podróżujący muszą znaleźć jeszcze jeden transport. W przypadku busów docieramy na miejsce od razu, bez przesiadek i zbędnych nerwów. Znaczącym minusem może być jedynie czas podróży. Poruszanie się po drogach (także samochodem osobowym) zajmuje więcej czasu niż lot samolotem, więc nie jest to opcja dla osób chcących przemieścić się szybko do danego miejsca. Jeżeli jednak nie musimy się spieszyć, transport busem ma same plusy: cena, doświadczenie kierowcy, komfortowe i wygodne warunki podróży, a także pewność bezproblemowego dotarcia do celu.

Transport-Spedycja Info Opublikowane przez:

Transport, logistyka, spedycja - to nasz chleb powszedni i nasza branża, w której działamy z powodzeniem od ponad 20 lat. Newsy, ciekawostki, porady, analizy prawne i ekonomiczne i wiele wiele innych - zostań z nami na dłużej, a nie pożałujesz!

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

jedenaście − trzy =